Marcin Meller w pleszewskiej bibliotece

,,Czerwona ziemia”, czyli powieściopisarki debiut Marcina Mellera, był głównym tematem spotkania autorskiego, które odbyło się w pleszewskiej bibliotece.

Marcin Meller – doświadczony reporter, historyk i dziennikarz zdradził publiczności, jak dużo prawdziwych wątków znajdziemy na kartach jego powieści i co sprawiło mu największą trudność w pracy nad książką. Sporo mówił o Afryce, która jest jedną z bohaterek ,,Czerwonej ziemi”, a w której autor spędził w sumie dwa lata i o zmianach, które dotknęły odwiedzane przez niego kraje, m.in. Ugandę, Rwandę czy Kongo, na przestrzeni ostatniego ćwierćwiecza.

Czytelnicy pytali jednak nie tylko o ,,Czerwoną ziemię”, ale także m.in. o program ,,Drugie śniadanie mistrzów”, który od lat cieszy się dużą popularnością i o… charakterystyczne, kolorowe koszule, w których występuje Marcin Meller. Nie mogło zabraknąć również czasu na autografy i pamiątkowych zdjęć.