Rozmowa o Czarnobylu z Jackiem Podemskim

W listopadzie kolejnym gościem pleszewskiej biblioteki był Jacek Podemski – dziennikarz, przewodnik, eksplorator i miłośnik fortyfikacji.

Jacek Podemski to także prowadzący program „Wstęp Wzbroniony” oraz współprowadzący program „Poszukiwacze zaginionej prawdy”.  Od wielu lat zajmuje  się tajemnicami Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Wystąpił też w roli przewodnika w dwóch filmach poświęconych Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia: „Czarnobyl. Wstęp wzbroniony” (2015 r.) i „Powrót do Czarnobyla” (2017 r.).

Podczas spotkania dziennikarz, z wielką pasją i zaangażowaniem, przybliżył licznie zgromadzonej publiczności wiele fascynujących historii, związanych z jednym z bardziej tajemniczych i tragicznych miejsc na ziemi – Czarnobylem. Czytelnicy obejrzeli również  fragmenty filmu „Powrót do Czarnobylu”.

Oczywiście, na spotkaniu nie mogło zabraknąć pytań dotyczących obecnej sytuacji w Czarnobylu czy inwazji Rosji na Ukrainę. (M.J.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego