Na zdjęciu aktorzy przebrani w strój Mikołaja oraz krasnoludka. Na pierwszym planie bawiące się dzieci

Biblioteczne przygody Mikołaja

W okresie przedświątecznym pleszewska biblioteka zaprosiła dzieci z Pleszewa i Taczanowa Drugiego do udziału w interaktywnym przedstawieniu teatralnym pt. „ Co się stało z Mikołajem”.

Akcja spektaklu skupiała się na tajemniczym zniknięciu świętego Mikołaja. Dzieci z zapartym tchem śledziły rozwój wydarzeń i  wraz z wesołym skrzatem wybrały się w podróż do krainy bajek, by odszukać zaginionego Mikołaja. Po drodze oczywiście rozwiązywały zagadki, poznały ciekawe postacie ze świata bajek. Było również dużo śmiechu, tańca, świątecznego klimatu oraz fantastycznej zabawy.

Aktorzy z Teatru „Tak” zadbali, by dzieci aktywnie włączyły się w poszukiwania Mikołaja, co stworzyło atmosferę wspólnej przygody. Również świetnie poradzili sobie z utrzymaniem uwagi najmłodszych, dzięki kolorowym kostiumom, energicznym tańcom i piosenkom, które towarzyszyły przedstawieniu.

Przedstawienie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata ksiązek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego