Podsumowanie wakacyjnych konkursów

Wakacje dobiegają końca, a w raz z nimi konkursy, które pleszewska biblioteka ogłosiła na początku lipca.

Konkurs fotograficzny „CzytaMY na wakacjach” polegał na wykonaniu zdjęcia swojej czytającej rodzinie. Mile widziane były zdjęcia z wakacyjnym krajobrazem. Celem konkursu było zachęcenie do rodzinnego czytania podczas wakacji. Do konkursu zgłosiło się 10 rodzin.

Komisja przyznała dwie nagrody główne i 8 wyróżnień.

Nagrody główne:

 1. Magdalena Grzegorczyk
 2. Katarzyna Boruta-Danielska

Wyróżnienia:

 1. Mariia Karachevtseva
 2. Natalia Rozwadowska
 3. Aleksandra Spychaj
 4. Monika Wasiewicz, Mateusz Wasiewicz
 5. Magdalena Uciechowska
 6. Monika Pawłowska
 7. Emilia Ziajka
 8. Urszula Kostańciak

 

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Stacja Biblioteka – Początek Literackiej Podróży” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Drugim konkursem wakacyjnym skierowanym do dzieci i młodzieży było „Literackie BINGO”. Przez dwa miesiące Czytelnicy Biblioteki czytali książki i dopasowywali je do kategorii z karty „Literackie BINGO”. Upominki otrzymali ci Czytelnicy, którzy dopasowali książki do 5 kategorii w pionie, poziomie lub na ukos. Do konkursu przystąpiło ponad 70 uczestników.

Podczas wakacji zaprosiliśmy dzieci do ekologicznej gry zadaniowej „Przygody Felka – bibliotecznego ekologa”. Na uczestników gry czekały listy od sympatycznego jeżyka Felka, który uczył się dzieci postaw ekologicznych. Felek poruszył tematy takie jak: konsumpcjonizm, ślad węglowy czy dług ekologiczny. Zadania, które wyznaczał uczestnikom, związane były z postawami ekologicznymi. Podczas gry dzieci odwiedziły pleszewskie parki, gdzie, m.in. przeszły ścieżkę ekologiczną, zrobiły kapsułę czasu czy rysunek.

Do gry przystąpiło 21 uczestników. Jedenaścioro z nich zdobyło nagrody:

 1. Julia Uciechowska
 2. Olga Marek
 3. Jakub Smardz
 4. Maria Smardz
 5. Joanna Smardz
 6. Julia Ziajka
 7. Lena Wasiewicz
 8. Ada Rozwadowska
 9. Bruno Rozwadowski
 10. Marta Mikołajczak
 11. Dominik Czajka

 

Gra zadaniowa została zorganizowana w ramach projektu „Bądź eko – i działaj z biblioteką” dofinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekty “Bądź EKO i działaj z biblioteką” i „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!” dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego