Wyjątkowa zabawa z panem Poetą

Pan Poeta – bajkopisarz, poeta i tata w jednej osobie, odwiedził Bibliotekę w Pleszewie i wystąpił ze swoim show.

Show Pana Poety to czytanie książek na wiele sposobów: opowiadanie na postawie ilustracji czy oddanie głosu głównym bohaterom opowieści. Ogromne maskotki – główni bohaterowie książek – opowiadali swoje historie: kura mówiła o swojej diecie, a kaczka o swoich modowych dylematach.

Forma teatralna spodobała się najmłodszym uczestnikom show, którzy z napięciem śledzili wierszowane opowiadania.

Elementem spotkania była również rozmowa o książce Pana Poety pt. „Sowa, co bałagan ma w porządku”, która dotyczy tematu ekologii i minimalizmu. Autor uświadomił dzieciom, że każdą rzecz jaką posiadamy, może być ponownie wykorzystana, w inny sposób.  Przedstawił pomysły jak ograniczyć kupowanie nowych rzeczy, zachęcał dzieci, aby przyjrzały się temu co posiadają i czego tak naprawdę potrzebują, tak by mogły się również przyczynić w przyszłości do ograniczenia produkowania nowych rzeczy.

 

 

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu “Bądź EKO i działaj z biblioteką”, dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (P.M.)

Projekt “Bądź EKO i działaj z biblioteką”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego