Kolejny wykład dotyczący profilaktyki zdrowia dzieci

W ramach edukacyjnych działań pleszewskiej biblioteki, zorganizowany został wykład nt. dbania o zdrowy kręgosłup dziecka.

O tym, jak ,,odchudzić” dziecięce plecaki i pomóc naszych pociechom zachować prawidłową postawę w drodze do szkoły i nie dopuścić do bólu pleców opowiadała w naszej bibliotece dr Magdalena Dębińska – doświadczona fizjoterapeutka.

Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, między innymi, jak wybrać właściwy plecak i jaki jest dopuszczalny ciężar noszonych przez dzieci pakunków. Rozmawiano również o tym, jak zadbać o odpowiednią dla kręgosłupa przestrzeń do nauki i odrabiania lekcji. Nie zabrakło czasu na pytania dotyczące choćby tego, czy podczas zakupów warto kierować się posiadanymi przez plecak atestami.