Na zdjęciu Mariusz Szczygieł podczas spotkania autorskiego wraz z publicznością

Pełne humoru spotkanie z Mariuszem Szczygłem

Reporter - Mariusz Szczygieł był ostatnim gościem Tygodnia Bibliotek

O tym, jak odlegli kulturowo, choć bliscy geograficznie potrafią być nam Czesi przekonali się uczestnicy spotkania z reportażystą, dziennikarzem i wielkim miłośnikiem Czech Mariuszem Szczygłem.

Spotkanie zatytułowane ,,Kultura czeska – moja laska nebeska” przyciągnęło ponad setkę czytelników, którzy mieli okazję dowiedzieć się, jaki stosunek mają nasi czescy sąsiedzi do religii, symboli narodowych czy własnej kultury.

Nie zabrakło przezabawnych anegdot i łamańców językowych, z którymi próbowała sobie poradzić publiczność, a po spotkaniu także wspólnych zdjęć i autografów.

Spotkanie było częścią projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowanego w programie Partnerstwo dla książki Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego