Na zdjęciu dyrektor biblioteki Zuzanna Musielak-Rybak podczas rozmowy z Dagmarą Leszkowicz-Zaluską

Spotkanie z Dagmarą Leszkowicz-Zaluską, autorką powieści, której akcja dzieje się w Pleszewie

19 maja odbyła się premiera powieści, której akcja dzieje się w jest w Pleszewie w przededniu wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Pleszew doczekał się swojej sagi. Premiera pierwszego tomu książki ,,Dziewczyna z kamienicy” miała miejsce 19 maja. Zaledwie dwa dni później odbyło się promocyjne spotkanie w naszej bibliotece.

Autorka, rodowita pleszewianka Dagmara Leszkowicz-Załuska opowiedziała czytelnikom, skąd pomysł, by bohaterką książki uczynić swoją babcię, jak wiele prawdziwych wątków jest w powieści i skąd pomysł na podtytuł pierwszego tomu ,,Czas nadziei”.

Nie zabrakło wspomnień, wzruszeń i literackich powrotów do miejsc w naszym mieście, które na przestrzeni ostatnich stu lat bardzo się zmieniły.

Drugi tom opowieści snutej wokół rodziny Dagmary Leszkowicz-Zaluskiej i mieszkańców kamienicy przy ul. Gnieźnieńskiej (dziś Daszyńskiego) ukaże się już jesienią tego roku.