Na zdjęciu sportowcy podczas warsztatów fotografii sportowej

Warsztaty fotografii sportowej z Łukaszem Skwiotem

Przy pleszewskiej bibliotece, działa klub "Lokalni Pstrykacze PPL", zrzeszający amatorskich fotografów, dlatego też, często w pleszewskiej bibliotece podejmowane są inicjatywy związane z fotografią.

W niedzielę, 15 maja br.,  zaproszono fotografów amatorów na wyjątkowe warsztaty, które poprowadził Łukasz Skwiot –  fotograf sportowy, który specjalizuje się w dokumentowaniu wydarzeń sportowych – głównie rozgrywek piłki nożnej, futbolu amerykańskiego oraz wykonywaniu sesji sportowych.

Jego prace zamieszczane są na co dzień  w tygodniku Piłka Nożna. Zdjęcia Łukasza Skwiota publikowały także: Przegląd Sportowy, Elle Man, Men’s Health, The Sun, Sports Illustrated, Forbes, Fakt czy Newsweek.

Fotografia sportowa to przede wszystkim emocje. Na zdjęciach uwieczniana zostaje radość, ból, rozczarowanie. Aby pokazać te emocje na zdjęciu,  oprócz  odpowiedniego sprzętu potrzebna jest znajomość pewnych zasad, które przekazał uczestnikom warsztatów  Łukasz Skwiot. Poznali oni  tajniki fotografowania sportowców m.in.: jak pokazać ruch w jednym kadrze, jak zrobić zdjęcia, aby było ostre i wyraźne, a jednocześnie  pełne dynamiki.

Efektem warsztatów będzie wystawa fotografii sportowej, która wkrótce zaprezentowana zostanie w gablotach znajdujących się na terenie przylegającym do biblioteki.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego