Na zdjęciu aktor, angażujący dzieci do wspólnej zabawy na scenie

Pchła Szachrajka w pleszewskiej bibliotece

14 maja pleszewską bibliotekę odwiedził wspaniały teatr "TAK" z przedstawieniem pt. "O pchle, co manier nie miała".

Spektakl inspirowany był tekstem Jana Brzechwy „Pchła Szachrajka”, który należy do klasyki polskiej literatury dziecięcej. W przedstawieniu główna bohaterka jest wielką damą, która ma wszystko prócz kultury. Pod groźbą więzienia obiecuje poprawę i uczciwe życie. Czy tak się stało? Tego dowiedzieli się najmłodsi czytelnicy przychodząc licznie na spotkanie.

Spektakl teatralny „O pchle, co manier nie miała” był widowiskiem interaktywnym z elementami języka angielskiego. Wspaniali aktorzy zaangażowali w swą grę dzieci sprawiając, że przede wszystkim doskonale się bawiły. Po spektaklu najmłodsi chętnie pozowali do wspólnych zdjęć z aktorami.

Wydarzenie zorganizowane w ramach realizacji projektu „Biblioteczna Lokomotywa. Para-buch! Książka-w ruch” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (E.G.)

Projekt “Biblioteczna Lokomotywa. Para buch! Książka w ruch!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła