Niedzielny wieczór w teatrem „Fuzja”

Muzyka na żywo czy efekty pirotechniczne - to jedne z elementów wyjątkowego spektaklu, który zaprezentowano 13 lipca przed budynkiem biblioteki.

W niedzielny wieczór pleszewska biblioteka zaprosiła dzieci i dorosłych do udziału w niezwykłym spektaklu ekologicznym, który połączył edukację z rozrywką. Teatr „Fuzja” z Poznania  wystąpił ze spektaklem „Ekoplemię”. Była to okazja do zaprezentowania formy teatru ulicznego, który opiera się w znacznym stopniu na improwizacji i bezpośrednim kontakcie z widzem. Również pleszewska publiczność, zwłaszcza najmłodsi uczestnicy wydarzenia, zostali aktywnymi uczestnikami przedstawienia, pomagając bohaterom w dbaniu o planetę.

Podczas spektaklu tytułowe Plemię musiało poradzić sobie z trzema eko-zagrożeniami. W przedstawieniu nawiązano  do różnych ekologicznych zagadnień, takich jak segregacja śmieci czy zanieczyszczenie powietrza, a ciekawa  fabuła i interakcja z widownią, spowodowała, że przekazy o konieczności codziennego dbania o planetę, były łatwo przyswajane przez dzieci.

Ważnym elementem przedstawienia, oprócz niezwykłej platformy i rekwizytów, były muzyka i dźwięk. Odgrywały one  kluczową rolę w budowaniu atmosfery – od delikatnych dźwięków przyrody po pulsujące rytmy, które towarzyszyły ważnym momentom akcji. Oprócz muzykowania na żywo aktorzy urozmaicili swój występ m.in. efektami pirotechnicznymi.

Wydarzenie zorganizowano w ramach realizacji projektu czytelniczego „Stacja Biblioteka sceną otwartą na teatr”, dofinansowanego  ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Projekt “Stacja Biblioteka sceną otwartą na teatr”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego