Rajd rowerowy śladami wyjątkowej przyrody powiatu pleszewskiego

10. jubileuszowa edycja Rodzinnego Rajdu Rowerowego - Odjazdowy Bibliotekarz za nami.

30 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, przebiegający w tym roku pod hasłem „Poznajemy przyrodę powiatu pleszewskiego”. Była to 10. edycja akcji Odjazdowy Bibliotekarz.

Rowerzyści podzieleni na kilka grup, ruszyli w trasę spod budynku pleszewskiej biblioteki, a pierwszym ich przystankiem był park w Taczanowie. Na miejscu, przy pałacu Taczanowskich o ciekawostkach przyrodniczych powiatu pleszewskiego, w tym o podworskich parkach opowiedział Przemysław Żurawlew, przyrodnik, ornitolog i entomolog.

Następnym przystankiem była niedawno otwarta Sala wiejska w Karminie, gdzie rowerzyści zostali ugoszczeni poczęstunkiem przygotowanym przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w  Karminie. Przerwa była kolejną okazją żeby poznać  przyrodnicze ciekawostki w minie Dobrzyca. Następnie rowerzyści ruszyli w dalszą trasę rajdu mijając po drodze Czarnuszkę, Kowalew, docierając do mety, przy Sali Wiejskiej w Suchorzewie.

Na zakończenie rowerowej wyprawy na uczestników czekał grill oraz słodki poczęstunek, gry i zabawy dla najmłodszych oraz bookcrossing. Na bazie wcześniej zdobytej wiedzy o przyrodzie odbył się quiz, pytania zadawał Przemysław Żurawlew. Wszystkie osoby, które udzieliły poprawnych odpowiedzi zostały nagrodzone. (M.W.)

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego