Muzyczna podróż do Krainy Dziecięcej Wyobraźni

Piosenki z najpiękniejszych bajek animowanych, zabawy, animacje i prawdziwa magia czekały na najmłodszych czytelników podczas niedzielnego show przy bibliotece.

Pleszewską  bibliotekę odwiedził wokalno-taneczny duet – DUO Performance! Monika Biederman-Pas i Piotr Karzełek wspólnie tworzą rozśpiewany projekt, który przyciąga uwagę Polaków w całym kraju, a efekty ich pracy można zobaczyć również na kanale Duo Performance w serwisie YouTube.

Artyści przenieśli najmłodszych Pleszewian w magiczny świat Disneya, prezentując piosenki z kultowych bajek, które do łez poruszyły również tych starszych. W ich repertuarze znalazła się pełna miłości piosenka z Króla Lwa, a gorący dzień pomogło ochłodzić wspaniałe wykonanie Mam tę moc z wszystkim dobrze znanej Krainy Lodu! Zawitał także Shrek, Merida Waleczna, a nawet i Toy Story! Dzieci z radością angażowały się w śpiewanie każdej z piosenek i wspólnie z artystami wykonywały nawet najtrudniejsze z układów tanecznych! Uśmiechom nie było końca!

Krainy Dziecięcej Wyobraźni to nie tylko poruszające piosenki ze słynnych animacji. Było dużo śmiechu, konfetti i baniek mydlanych, a Pleszew odwiedził również najprawdziwszych magik – Casper Acapulco! Przedmioty znikały ze sceny, a na ich miejscu pojawiały się uśmiechy i gromkie brawa! Podróż do Krainy Dziecięcej Wyobraźni zakończyła ogromnych rozmiarów panda, a magik? Gdzieś zniknął! (A.H.)

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego