Warsztaty „Książka w procesie wspierania rozwoju dzieci”

Między innymi o tym jak zachęcić do czytania młodych ludzi mówiła podczas szkolenia dr Wanda Matras-Mastalerz

Pleszewska biblioteka po raz kolejny zaprosiła m.in.  bibliotekarzy różnych typów placówek oraz pracowników przedszkoli na szkolenie z zakresu biblioterapii  pt. „Książka w procesie wspierania rozwoju dzieci”.

Warsztaty  prowadziła dr Wanda Matras-Mastalerz, adiunkt w Katedrze Zarządzania Informacją na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, która specjalizuje się  w zagadnieniu biblioterapii, jest autorką wielu prac naukowych oraz  praktykiem pracującym z dziećmi i młodzieżą.

Zagadnienia omawiane podczas szkolenia to m.in.:  kreatywne formy pracy i zabawy z książką, literackie wzorce i strategie radzenia sobie z trudnościami czy wykorzystanie bajek psychoedukacyjnych, psychoterapeutycznych, relaksacyjnych i filozoficznych w rozwijaniu inteligencji emocjonalnej dziecka.

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego