Na zdjęciu Alek Rogoziński i Zuzanna Musielak-Rybak oraz publiczność uczestnicząca w spotkaniu

Kolejnym gościem w ramach Tygodnia Bibliotek był Alek Rogoziński

Alek Rogoziński - twórca powieści kryminalnych i obyczajowych, nazwany przez czytelników księciem komedii kryminalnej był w środowe popołudnie gościem pleszewskiej biblioteki.

Pisarz debiutował w 2015 roku kryminałem „Ukochany z piekła rodem”, która  to pozycja zdobyła 1. miejsce na liście kryminalnych bestsellerów Empiku.  Największą popularność przyniosła mu wydana rok później komedia sensacyjna „Jak Cię zabić, kochanie?” nominowana przez portal Lubimy Czytać do tytułu Książka Roku 2016 (kategoria „kryminał, sensacja, thriller”).

Znakiem rozpoznawczym pisarza jest wyjątkowe poczucie humoru, które udzieliło się również zgromadzonej publiczności.

Ponad dwie godziny spotkana upłynęły w zabawnej atmosferze, podczas której pisarz opowiadał  anegdoty związane z powstawaniem bohaterów jego powieści.

Pleszewskich czytelników rozbawił anegdotami ze swojego życia, które miały również wpływ na jego twórczość.

Spotkanie zakończyło się rozmową z czytelnikami i podpisywaniem książek.

Spotkanie autorskie z Alkiem Rogozińskim zorganizowano w ramach realizacji projektu czytelniczego „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach  programu „Partnerstwo dla książki”.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego