Na zdjęciu Dorina Maciejka wraz z dziećmi uczestniczącymi w warsztatach tworzenia z plasteliny

Podróż na Plastelinową Planetę z Doriną Maciejką

Co można ulepić z plasteliny? Całą planetę! Dorina Maciejka – ilustratorka i autorka książek przeniosła uczestników warsztatów na Plastelinową Planetę.

Dzieci miały za zadanie ulepić z plasteliny rakiety kosmiczne, mieszkańców Plastelinowej Planety, zwierzęta i rośliny. Tworzenie elementów Planety było przeplatane zabawami z elementami jogi śmiechu.

W warsztatach plastycznych uczestniczyło 64 dzieci z trzech pleszewskich przedszkoli.

Warsztaty zostały zorganizowane w ramach projektu „Stacja Biblioteka – Początek Literackiej Podróży”. (P.M.)

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego