Na zdjęciu Anna Gacek podpisująca książkę uczestniczce spotkania

Fascynująca rozmowa z Anną Gacek o popkulturze lat 90.

Kolejnym gościem pleszewskiej biblioteki w ramach była Anna Gacek

Anna Gacek jest dziennikarką związaną w latach 2001–2020 z Programem Trzecim Polskiego Radia, gdzie prowadziła m.in. wspólnie z Wojciechem Mannem audycję „W tonacji Trójki” czy  nadawała relację z największych światowych festiwali.

Spotkanie w pleszewskiej bibliotece było w dużej mierze poświęcone jej książce „Ekstaza. Lata 90. Początek”, w której  opisuje wiele ważnych dla tych lat wydarzeń związanych z popkulturą. Znajdziemy w niej m.in.  opisy początków twórczości takich zespołów jak Nirvana czy U2. Prezentuje w niej również ówczesny świat  mody, telewizji oraz przedstawia najważniejsze zjawiska społeczne początków lat dziewięćdziesiątych.  I  to właśnie te tematy dominowały podczas rozmowy dziennikarki z dyrektor biblioteki – Zuzanną Musielak-Rybak.

Publiczność była zainteresowana także współpracą dziennikarki z Wojciechem Manem oraz jej radiowymi i pisarskimi  planami.