Na zdjęciu dzieci rysujące kolorową kredą po chodniku

Ferie pełne odkryć

„Fascynujące sekrety zwierząt” – pod takim hasłem Biblioteka w Pleszewie przeprowadziła cykl spotkań w czasie ferii.

Temat ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem dzieci, które chętnie uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Dział Dziecięcy. Bohaterami tych spotkań były pingwiny, wieloryby i koty.

Sekrety zwierząt odkrywały dzieci w wieku od 7 do 10 lat podczas warsztatów kreatywnych oraz dzieci młodsze wraz z rodzicami w ramach Rodzinnej Soboty na Stacji Biblioteka.

Uczestnicy ferii w bibliotece słuchali opowiadań o bohaterskich zwierzętach, a także korzystali z książek popularnonaukowych szukając ciekawostek. Wykonali wiele prac plastycznych, m.in. magiczną kolorowankę oraz projekt stroju pingwina na bal maskowy. Dużo śmiechu wywołało porównywanie własnego wzrostu z wysokością pingwina oraz rysowanie kredą wielorybów w skali 1:1. Sekrety wielorybów zostały przedstawione w formie lapbooka –  kreatywnej formy prezentowania informacji w formie haseł, wykresów czy ilustracji.

Młodsze dzieci z opiekunami poznawały koty. W wędrówce po kocich zwyczajach towarzyszyła im Kicia Kocia i jej przyjaciele. Maluchy wykonywały prace przestrzenne, kolorowały oraz wycinały maski. (P.M.)