Na zdjęciu Sebastian Riedel grający na gitarze

Marcin Sitko i Sebastian Riedel gośćmi pleszewskiej biblioteki

Pierwszy dzień marca przyniósł niesamowite wydarzenie, jakim było spotkanie autorskie poświęcone książce „Rysiek Riedel we wspomnieniach”.

Naszymi gośćmi byli Marcin Sitko – dziennikarz muzyczny, producent fonograficzny, wydawca i autor, oraz Sebastian Riedel – syn legendarnego wokalisty, frontman formacji Cree, gitarzysta, kompozytor i przyszły lider zespołu Dżem.

W szczerej rozmowie  wspominali barwnego, niezwykłego, utalentowanego artystycznie człowieka, jakim był Rysiek Riedel. Syn wokalisty opowiadał o więzi, jaka łączyła go z ojcem i o wspólnie dzielonych z nim pasjach.

Na scenie zagościła także żona Sebastiana, prezentując swe wspomnienia związane z teściem. Spotkaniu towarzyszyła wystawa pamiątek (rękopisy, dedykacje w książkach, mikrofon, harmonijka ustna czy bandana) po nieżyjącym wokaliście.

Publiczność miała okazję wysłuchać autorskich utworów Bastka. Nie zabrakło także opowieści o bliższych i dalszych planach muzycznych wokalisty.

Spotkanie zakończyło się zaskakującym dla przyszłego frontmana Dżemu akcentem – wręczeniem przez Jakuba Multana zaprojektowanej i wykonanej przez kaliskiego artystę grafiki z wizerunkiem Ryszarda Riedla.  (A.M.)