Czy książki można poznawać wszystkimi zmysłami?

Książki, zwłaszcza te dla dzieci, są świetną bazą do odkrywczych warsztatów, które pobudzą wszystkie zmysły.

Takie właśnie warsztaty przeprowadziła w Bibliotece w Pleszewie Joanna Krzyżanek – autorka bajek, opowieści i wierszy dla dzieci, w tym serii o mieszkańcach Starego Knedelkowa.

Na początku spotkania dzieci słuchały opowieści ze Starego Knedelkowa. Oglądały także ilustracje i mapę miasta, na której szukały domów poszczególnych bohaterów. Następnie wyobraziły sobie, że aplikują do pracy w fabryce rodziny Wafelków. Ich zadaniem było wykonanie obrazów z wafli, dżemu, paluszków i biszkopcików. W ten sposób zaangażowane zostały zmysły dotyku i węchu. Na zakończenie warsztatów dzieci smakowały swoje waflowe dzieła, angażując zmysł smaku.

 

Warsztaty literacko-kulinarne zostały zorganizowane w ramach projektu „Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży” dofinansowanej przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt “Stacja Biblioteka – początek literackiej podróży”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego