Na zdjęciu Marzena Żurek wraz z uczestnikami spotkania autorskiego

W bibliotece było smacznie i kolorowo, a przede wszystkim zdrowo

Czy można połączyć książki i zdrowe jedzenie? Oczywiście! W książkach można znaleźć wiele ciekawych i smacznych inspiracji, o czym przekonali się młodzi ludzie z Kowalewa i Taczanowa Drugiego.

Dzieci poznały przygody sympatycznego kotka Tobiego, który jest specjalistą w temacie zdrowego odżywiania. O Tobim i jego zwyczajach opowiedziała jego właścicielka i autorka książek o psotnym kotku – Marzena Żurek, która jest także edukatorką żywieniową i pedagogiem.

Podczas spotkania dzieci porównały popularne przekąski z ich zdrowymi zamiennikami. Uczniowie przygotowali też zdrową pizzę z arbuza, którą zjedli ze smakiem.

Spotkania zostały zorganizowane w ramach projektu „Bądź eko i działaj z biblioteką” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt “Bądź EKO i działaj z biblioteką”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego