Na zdjęciu kobieta z otwartą książką Sylwia Majcher podczas spotkania wraz z uczestnikami spotkania

Jak w codziennym życiu być eko doradzała pleszewiankom Sylwia Majcher

O tym, jak robić zakupy i gotować posiłki, by nie marnować żywności mówiła w pleszewskiej bibliotece Sylwia Majcher – edukatorka ekologiczna, dziennikarka, autorka książek, m.in. bestsellera ,,Gotuję, nie marnuję. Zero waste po polsku”.

Autorka podzieliła się z publicznością szokującymi danymi o tym, że połowa żywności marnowanej w Polsce to ta, którą wyrzucamy do koszy na śmieci w naszych domach, a w każdej sekundzie w naszym kraju wyrzuca się 150 kg jedzenia. Doradzała, jak powstrzymać to zjawisko, dzieląc się wskazówkami dotyczącymi właściwego przechowywania żywności i rozsądnego planowania zakupów.

Bazując na własnych rodzicielskich doświadczeniach, Sylwia Majcher opowiadała też, jak do życia w zgodzie z dobrem planety zachęcać dzieci.

 

Pleszewianie mieli do autorki sporo pytań, dotyczących w dużej mierze segregowania i przetwarzania śmieci. Dopytywali, m.in., gdzie najlepiej wyrzucać bądź oddawać ubrania, by miały one realną szansę na drugie życie.

Oczywiście, nie zabrakło wpisów do książek Sylwii Majcher i wspólnych zdjęć. (Z.R.)

Projekt “Bądź EKO i działaj z biblioteką”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego