Świąteczne czytanie na pleszewskim Rynku

Jednym z wydarzeń "Świątecznych spotkań na pleszewskim Rynku" było międzypokoleniowe czytanie pt. "Świąteczne Opowieści".

W 2021 roku w ramach „Świątecznych spotkań na pleszewskim Rynku”, przez cały grudzień samorząd miasta i gminy  Pleszew przygotował mnóstwo atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Pleszewska biblioteka włączyła się do tej inicjatywy, organizując m.in. świąteczne konkursy czytelnicze czy quest pt. „Na tropie Świętego Mikołaja”.

Jednym z wydarzeń przygotowanych przez bibliotekę  było międzypokoleniowe czytanie na pleszewskim Rynku pt. „Świąteczne Opowieści”.  Każda chętna osoba mogła przyłączyć się do wspólnego czytania książek, których tematyka związana była ze Świętami Bożego Narodzenia.

Niezwykły klimat, który zagościł na pleszewskim Rynku, sprzyjał świątecznej atmosferze i wprowadził zarówno czytających jak i słuchających w pogodny nastrój.