Na zdjęciu laureaci świątecznych konkursów bibliotecznych

Laureaci świątecznych konkursów bibliotecznych

163 dzieci wzięło udział w dwóch świątecznych konkursach zorganizowanych przez pleszewską bibliotekę.

163 dzieci wzięło udział w dwóch świątecznych konkursach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie.

Dzieci w wieku przedszkolnym zaprosiliśmy do konkursu literacko-plastycznego „Moje święta w świecie książek”. Przed uczestnikami stanęło zadanie wykonana pracy plastycznej przedstawiającej święta spędzone z ich ulubionymi postaciami z bajek. Wszystkie prace były oryginalne, pomysłowe i piękne.

Komisja przyznała 3 nagrody główne i 5 wyróżnień:

I miejsce – Maja Maciejewska

II miejsce – Ada Rozwadowska

III miejsce – Amelia Krysztofiak

Wyróżnienia:

Franciszek Bilski

Nikola Gaudecka

Bruno Rozwadowski

Aurelia Sitarz

Danuta Śmigielska

Konkurs został zorganizowany w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.Uczniowie szkół podstawowych wzięli udział w konkursie literackim „List do Świętego Mikołaja”. Uczestnicy konkursu podzielili się swoimi marzeniami, pasjami i zainteresowaniami. Prośby do Świętego Mikołaja były przeróżne: od książek po magiczną różdżkę, która wyczarowałaby świat bez koronawirusa. W tym konkursie nagrodzono 12 uczestników.

Nagrody główne:

Paweł Błażejczyk

Zofia Dżugała

Nadia Gil

Dagmara Majchrzak

Patryk Ryszewski

Zofia Szczepaniak

Wyróżnienia:

Tomasz Adamek

Aleksander Biadała

Zuzanna Biegańska

Wiktor Frąckowiak

Kinga Jamborska

Filip Ławiński

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Logotyp Ministerstwa Kultury dziedzictwa Narodowego i Sportu