„Stacja Manufaktura” w pleszewskiej bibliotece

Nowa oferta warsztatów rękodzielniczych w pleszewskiej bibliotece cieszyła się dużym zainteresowaniem.

W ramach realizacji projektu „Stacja biblioteka – tu jesteś u siebie” zainicjowano powstanie pracowni rękodzielniczej pn. „Stacja Manufaktura”, gdzie przeprowadzony został cykl warsztatów rękodzielniczych pt. „Makrama w stylu boho” i  „EKOtorby”.

Makrama jest znaną od starożytności sztuką zaplatania sznurków bez użycia drutów, szydełka czy igieł. Zaproponowane Warsztaty rękodzielnicze były okazją do odkrywania swoich talentów czy kolejnym ciekawym pomysłem na spędzanie wolnego czasu.

Spotkania w ramach „Stacji Manufaktura” realizują także wizję stworzenia w pleszewskiej bibliotece tzw. trzeciego miejsca, czyli naturalnej przestrzeni spędzania wolnego czasu, gdzie mieszkańcy realizują swoje pasje i zainteresowania.

Wydarzenie zostało zrealizowane przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy w Pleszewie w ramach realizacji projektu „Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!” dofinasowanego ze środków MKiDN w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Priorytet 4.1. BLISKO Biblioteka|Lokalność|Inicjatywy|Społeczność|Kooperacja|Oddolność.

Projekt “Stacja Biblioteka – tu jesteś u siebie!”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  2.0 na lata 2021-2025

Logotypu Ministerstwa Kultury, Narodowego Centrum Kultury oraz Programu Rozwoju Czytelnictwa