Na zdjęciu osoby biorące udział w spotkaniu oraz Bogusław Wołoszański (w środku)

Bogusław Wołoszański w Pleszewie

Za nami wyjątkowa lekcja historii prowadzona przez żywą legendę – dziennikarza, propagatora historii, autora książek i prowadzącego kultowych programów o tematyce historycznej Bogusława Wołoszańskiego.

W czasie spotkania, które ze względu na ogromne zainteresowanie, odbyło się w Sali Zajezdni Kultury, nasz gość w niezwykle ciekawy sposób rozważał, czy Polska mogła uniknąć kataklizmu drugiej wojny światowej. Wydarzenia sprzed ponad 80 lat odnosił także do obecnej sytuacji związanej z rosyjską inwazją w Ukrainie.

Oczywiście, nie brakowało również pytań publiczności, na które Bogusław Wołoszański chętnie opowiadał. Wielu uczestników spotkania z nieskrywaną radością przyznawało, że to spotkanie było dla nich wyjątkowym przeżyciem, bo właśnie dzięki Wołoszańskiemu pokochali historię i zaczęli zgłębiać jej tajemnice.

Spotkanie autorskie z Bogusławem Wołoszańskim zorganizowano w ramach realizacji projektu “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Fotorelacja