Spotkanie z Valerjanem Romanovskim

W styczniową niedzielę już o poranku w bibliotece spotkali się miłośnicy morsowania z całego regionu, by spotkać swojego mistrza – wielokrotnego rekordzistę Guinessa Valerjana Romanovskiego.

Valerjan Romanovski podzielił się z publicznością swoimi doświadczeniami i wskazówkami na temat tego, jak obcować z zimnem, by czerpać z tego korzyści dla zdrowia i przyjemność.

W czasie, trwającego blisko cztery godziny, spotkania gość mówił sporo o swojej nowej książce ,,Moja droga do rekordu”, w której pisze nie tylko o swoich wielkich sukcesach, ale także o tym, jak nauczyć się przegrywać i radzić sobie z przeciwnościami.

Tę inspirującą rozmowę prowadziła Agnieszka Szura – prywatnie partnerka Romanovskiego, która sama również ma duże doświadczenie zarówno w morsowaniu, jak i w pływaniu w zimowej aurze.

Uczestnicy spotkania, wśród których byli mieszkańcy nie tylko powiatu pleszewskiego, ale i Kalisza, Krotoszyna czy Ostrowa Wielkopolskiego, mieli sporo pytań do naszych gości, którzy znaleźli również czas na wspólne zdjęcia i podpisywanie książek.

 

Warto dodać, że spotkanie miało charakter charytatywny. Jego uczestnicy wspierali Autyzm Family działającą w ramach pleszewskiego oddziału Fundacji Bread of Life.

Inicjatorem wydarzenia był pleszewianin Jacek Dryjański.