Spotkanie z profilerem Bogdanem Lachem

Gościem pleszewskiej biblioteki był dr Bogdan Lach, biegły z zakresu psychologii, profilowania psychologicznego, kryminalnego i kryminalistycznego, specjalista w dziedzinie przestępczości brutalnej.

To był niezwykle intrygujący wieczór! Do pleszewskiej biblioteki przyjechał dr Bogdan Lach – psycholog, biegły z zakresu psychologii, profilowania psychologicznego, kryminalnego i kryminalistycznego.

Dr Lach przez 15 lat był profilerem policyjnym. Stworzył ponad 400 profili psychologicznych i kryminalistycznych. Pracował przy sprawie m.in. Wampira z Sosnowca – Piotra S., seryjnego zabójcy prostytutek – Mariusza H., wielokrotnego zabójcy z Katowic – Leszka R. czy seryjnego gwałciciela działającego na terenie Katowic – Tomasza K.

Podczas spotkania w pleszewskiej książnicy opowiedział m.in o historii profilowania, o trudnych sprawach i emocjach, o Archiwum X oraz o tym czy istnieje zbrodnia doskonała. Zdradził także, że wspólnie z Katarzyną Bondą będą pracować nad kolejną książką. (A.C.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego