Zdjęcie przedstawia publiczność podczas spotkania z Adamem Bieleckim

Moja droga na K2 – spotkanie z Adamem Bieleckim

Himalaista, alpinista, taternik i podróżnik Adam Bielecki był gościem pleszewskiej biblioteki.

30 czerwca pleszewska biblioteka zorganizowała spotkanie z himalaistą, alpinistą, taternikiem i podróżnikiem – Adamem Bieleckim, który jest współautorem książki „Spod zamarzniętych powiek”.

Z uwagi na niezwykłe zainteresowanie – spotkanie zorganizowano w Zajezdni Kultury, co pozwoliło na uczestniczenie w nim ponad 100 osób, przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa sanitarnego.

Podczas spotkania Adam Bielecki szczegółowo  relacjonował  przebieg zimowej wyprawy na K2 oraz o akcji ratunkowej na Nanga Parbat – dramatycznej walce o życie francuskiej himalaistki Elisabeth Revol, którą po kilku godzinach nocnej wspinaczki odnalazł wraz z Denisem Urubko.

W prezentacji, która była tłem spotkania za pomocą zdjęć i filmów opowiedział o swoich najważniejszych górskich osiągnięciach. Mówił także o pokorze, szacunku do gór i odpowiedzialności, a także o skrajnych emocjach, jakie pojawiają się w górach – od satysfakcji po strach i smutek, gdy dochodzi do tragicznych w skutkach zdarzeń.

Spotkanie w Zajezdni Kultury  było okazją do indywidualnych rozmów z himalaistą,   gdy  podpisywał swoją książkę.

Spotkanie  zorganizowane zostało w ramach projektu „Biblioteczna Akademia Rozmaitości” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego