Dzieci podczas zajęć naukowych zorganizowanych w ramach festiwalu dokonujące doświadczeń

Festiwal „Pociąg do nauki”

Trzydniowe atrakcje dla mieszkańców w ramach festiwalu "Pociąg do nauki"

W dniach 2-4 lipca w  pleszewskiej bibliotece odbył się festiwal „ Pociąg do nauki”, oferujący wakacyjne zajęcia i warsztaty  nie tylko dla dzieci, ale  młodzieży. W sobotę dzieci zapoznały się z działaniem długopisów 3D, dzięki którym mogły stworzyć swoje własne niesamowite prace, ale i wziąć udział, pod okiem instruktora, w warsztatach chemiczno- magicznych, które cieszyły się  dużym zainteresowaniem.

Dla młodzieży przygotowaliśmy zajęcia z robotyki, gdzie uczyli się jak poprawnie zaprogramować swojego robota, a młodszych uczestników zaprosiliśmy na kodowanie z kubeczkami.

Niedziela to czas  festynu rodzinnego i różnorodne atrakcje z nim związane. Na parkingu przy Zajezdni Kultury, zorganizowano biblioteczne stanowiska przy których każdy mógł znaleźć coś ciekawego dla siebie.

Dzieci brały udział w eksperymentach z suchym lodem , mieszaniem kolorów oraz w warsztatach slimowych z Pajdi. Najmłodsi w strefie malucha mogli wziąć udział w kodowanych zabawach z matą,  rysowali kredą oraz brali udział w różnorodnych grach.

W holu biblioteki  można było zmierzyć się z  „Tajemnicami Starego Dworca”, czyli pokojem zagadek,  tym razem zaprezentowanym w formie online.

Na koniec festynu każdy z uczestników mógł sobie zrobić zdjęcie z maskotkami czyli bajkowymi animatorami. (P. K.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego