Rozmowa o literaturze true crime z Izą Michalewicz

Iza Michalewicz – reporterka śledcza, autorka książek m.in. "Zbrodnie doskonałe. Policyjne Archiwum X" oraz "Ballady morderców. Kryminalny Wrocław" była gościem pleszewskiej biblioteki.

W rozmowie z dyrektorką książnicy opowiedziała m.in. o tym jak powstała pierwsza jednostka Archiwum X w Polsce, jaką wiadomość zostawił jej zabójca w książce wypożyczonej z wrocławskiej biblioteki, jak wyglądała praca nad biografią Violetty Villas i sama praca z artystką. Zdradziła, w jaki sposób dobiera historie do książek oraz skąd je czerpie. Mówiła także o tym, jak wiele osób zwraca się doi niej bezpośrednio – prosząc np. o interwencję dziennikarską.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. (A.C.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego