Rozmowy młodzieży o fantastyce z Piotrem Mąką

Warsztaty z fantastyki były jednym z wielu wydarzeń zorganizowanych w bibliotece w ramach Dnia Słowiańskiego.

Poprowadził je Piotr Mąka – promotor czytelnictwa, miłośnik fantastyki, aktor amator, stojący na czele grupy teatralnej, człowiek współpracujący z Wydawnictwem Vesper, osoba aktywnie działająca w mediach społecznościowych (Tik Tok, Instagram), w których opowiada o książkach oraz o rozwoju osobistym.

W naszej książnicy rozmawiał z uczestnikami spotkania o najatrakcyjniejszych dla młodego pokolenia motywach obecnych w popkulturze. Nie zabrakło oczywiście tych ściśle związanych z szeroko rozumianą fantastyką. Obecna na spotkaniu młodzież starała się wykazać jak najwięcej różnic między fantastyką i baśnią oraz ustalić genezę obu gatunków. Bezbłędnie wymieniała cechy trzech głównych nurtów fantastyki, czyli fantasy, horroru i science – fiction. Nasi goście chętnie opowiadali o swoich ulubionych twórcach, książkach, filmach i serialach z gatunku fantastyki.

Zaproponowane przez Piotra Mąkę ćwiczenia warsztatowe aktywizujące wyobraźnię (gry skojarzeniowe i ciągi myślowe) były doskonałym wprowadzeniem do tworzenia własnych tekstów, a tym samym postawienia się w niełatwej roli twórcy. Młodzież znakomicie poradziła sobie ze stawianymi przed nią wyzwaniami. (A. M.)

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego