Rozgrywka bibliotecznej gry mobilnej za nami

W niedzielę 7 sierpnia pleszewskie ulice opanowali fani gier mobilnych oraz twórczości Tolkiena, a to za sprawą stworzonej w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Pleszewie gry mobilnej "Z Tolkienem przez Pleszew".

Gra powstała przy zaangażowaniu młodzieży, pod okiem pracowników biblioteki – Anny Ciesiółki i Mateusza Walerowicza.

Wspólnie wytyczano trasę i jej najważniejsze punkty, wymyślano zadania, by w końcowym momencie przenieść wszystko na platformę ActionTrack. Młodzież wyruszyła także w miasto by grę przetestować i nanieść poprawki. Dzięki tej pracy Pleszewianie mogli iść na spacer z Tolkienem, poznając jego życiorys i  twórczość.

Podczas jednodniowej rozgrywki na terenie Pleszewa drużyny rywalizowały ze sobą, poszerzając jednocześnie swoją literacką wiedzę, ale i spostrzegawczość. Zadaniem graczy podążających do celu, było wykonywanie zadań w punktach na terenie Pleszewa, do których dotarli dzięki nawigacji w aplikacji.

Zwycięzca zdobył maksymalną liczbę punktów, a trasę pokonał w zaledwie 25 minut, tym samym stał się szczęśliwym posiadaczem nagrody w postaci hulajnogi z kaskiem i ochraniaczami. Gracze z drugiego i trzeciego miejsca otrzymali słuchawki bezprzewodowe, a kolejni do miejsca dziesiątego bidony filtrujące wodę.

Gra stworzona została w ramach projektu Biblioteczna Akademia Rozmaitości, dofinansowanego ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego