Na zdjęciu uczestnicy konkursu pięknego czytania wraz z członkami jury

„Moc marzeń i wyobraźni” w pleszewskiej bibliotece

Konkurs Pięknego Czytania to już wieloletnia tradycja pleszewskiej biblioteki. A tegoroczną edycję konkursu objął honorowym patronatem Burmistrz Miasta i Gminy w Pleszewie.

Do udziału w eliminacjach miejsko-gminnych konkursu przystąpili uczniowie szkół z terenu gminy Pleszew, którzy zwyciężyli w eliminacjach szkolnych. Ogólnie, do eliminacji miejsko-gminnych przystąpiło 26 osób. Dzieci zaprezentowały bardzo wysoki poziom wystąpień, trafnie interpretując teksty oraz odpowiednio dostosowując tempo i artykulację.

Uczestników konkursu oceniała komisja w składzie: Anna Bogacz – rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Gminy Pleszew, Justyna Biegańska – kierownik Książnicy Pedagogicznej w Pleszewie oraz Paulina Marciniak – kierownik Działu Dziecięcego  pleszewskiej biblioteki publicznej.

Komisja przyznała 7 uczniom równorzędny tytuł Mistrza Pięknego Czytania. To właśnie te dzieci będą reprezentowały gminę Pleszew w Konkursie Pięknego Czytania na szczeblu powiatowym. (P.M.)

A oto Mistrzowie Pięknego Czytania:

1. Katarzyna Tecław – Szkoła Podstawowa w Kowalewie
  2. Aleksandra Jakóbczak – Szkoła Podstawowa w Kowalewie