Odkrywanie Europy z Olą Mae

Za nami kolejna fascynujące spotkanie z amatorką ekologicznych podróży.

Tym razem gościem pleszewskiej biblioteki była podróżniczka i artystka fotografii  Aleksandra Mae, która w ciągu 13 miesięcy na rowerze objechała Europę, podczas której przemierzyła 15 tys. km i zwiedziła 12 krajów.

Aleksandra Mae jest autorką książki „Cebula Czarowic”, nagrodzoną na festiwalu Kolosy, gdzie otrzymała nagrodę publiczności i dziennikarzy. Ponadto została wyróżniona nagrodą Złoty Ślad na festiwalu podróżniczym w Poznaniu.

 

Opowieści autorki o swojej rowerowej  przygodzie  dotyczyły m.in.  spotkań i  niezwykłych historii ludzi, których poznała  w trakcie swojej wyprawy.

Jednym z celów spotkania  z autorką książki „Cebula czarownic” było promowanie idei ekologicznego podróżowania. Podróżniczkę pytano także o  przygotowywania się do tego typu wypraw, również pod względem ekonomicznym.

 

Spotkanie z Olą Mae nie tylko dostarczyło inspirujących opowieści, ale także skłoniło uczestników do refleksji nad znaczeniem podróżowania i otwartością na nowe doświadczenia.

Projekt “Stacja Biblioteka w dobrym klimacie”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

logo Ministerstwa Kultury i dziedzictwa Narodowego przedstawiające orła