Wspierane mowy dzieci – kolejny wykład edukacyjny

W ramach inicjatyw podejmowanych w Klubie Stacja Aktywnych Rodziców rozmawiano tym razem z logopedą, m.in. o tym, co można zrobić, aby poprawić wymowę swojego dziecka.

O tym, kiedy powinniśmy się zacząć niepokoić tym, że nasze dzieci lub podopieczni nie mówią, rozmawialiśmy z logopedką, surdologopedką i pedagogiem dr Aleksandrą Załustowicz. Było to kolejne już spotkanie ze specjalistką, skierowane przede wszystkim do rodziców, ale także do nauczycieli i innych osób pracujących z dziećmi.

W czasie prelekcji dr Załustowicz opowiadała o etapach rozwoju mowy dziecka i o tym, jakie błędy czy deficyty powinny niepokoić. Podkreślała, jak ważne jest rozpoczęcie pracy ze specjalistą w odpowiednim momencie. Zwracała także uwagę na to, jak my sami – najczęściej nieświadomie – utrwalamy błędy popełniane przez dzieci w pierwszych latach życia.

Nie zabrakło również czasu na pytania i indywidualne rozmowy.

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego