Na zdjęciu bibliotekarka prezentująca dzieciom teatrzyk kamishibai w parku miejskim na trawie

Niezwykła podróż przez świat słowa i sztuki z teatrem kamishibai

Kolejne wydarzenie przyciągnęło młodych czytelników, do biblioteki, która zapewniła im niezapomniane doświadczenia i kreatywną zabawę.

W pleszewskiej  bibliotece  zakończył się cykl teatralnych  warsztatów dla dzieci, podczas których poznały tajniki tradycyjnej japońskiej formy teatralnej – kamishibai. Jest to forma teatru obrazkowego, która skupia się na narracji opartej na ilustracjach.

Uczestnicy, pod kierunkiem bibliotekarek, po przeczytaniu bajki, samodzielnie tworzyli  plansze narracyjne – czyli ilustracje, które następnie prezentowali w teatrzyku.

Dzieci tworzyły i opowiadały również własne historie, rozwijając  umiejętności językowe i ucząc  się struktury narracyjnej.

Zajęcia zorganizowano w bibliotekach w Pleszewie, Taczanowie Drugim oraz Zawidowicach.

Projekt “Stacja Biblioteka – sceną otwartą na teatr”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego