Fotografia przedstawia uczestników akcji (dzieci podczas zajęć)

W nocy biblioteka w Pleszewie tętni życiem

Biblioteka w Pleszewie przyłączyła się do Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek i zaprosiła do 11-godzinnej, nocnej zabawy młodych czytelników.

Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja promująca czytelnictwo. Biblioteka w Pleszewie przyłączyła się do niej i zaprosiła do 11-godzinnej, nocnej zabawy młodych czytelników.

Pierwszym punktem nocy były zabawy integracyjne. Układanie puzzli na 4 ręce, spacer na samodzielnie wykonanych nartach i „cukierkowe” przedstawienie – dzięki  tym aktywnościom uczestnicy nocy poznali się i byli gotowi do dalszej zabawy.

A działo się bardzo dużo! Na początek – zabawy sensoryczne. Młodzież dobrze bawiła szukając „skarbów” w kolorowych masach i tworząc potwora z kart książki. Następnie odbyła się projekcja filmu, po której młodzież spróbowała swoich sił w modelingu. Na ściance pojawili się ubrani w książkę! Sleeveface polega bowiem na zasłonięciu części ciała książką tak, by obraz tworzył spójną całość.

Po północy był czas wolny. Młodzież czytała książki, grała w gry planszowe i spędziła długie godziny na rozmowach. Nikt nie miał zamiaru zasnąć. Przez całą noc na uczestników czekała nocna kawiarenka z przekąskami i napojami. O 7 rano młodzież wracała do domów zmęczona, ale zadowolona.  (P.M.)