Najmłodsi czytelnicy Biblioteki w Pleszewie ratowali świat

Pleszewska biblioteka promuje działania ekologiczne i edukuje w tym zakresie różne grupy wiekowe.

Tym razem mali Czytelnicy biblioteki zostali zaproszeni do udziału w edukacyjnym spektaklu Teatru Tak pt.: „Śmieciaki ratują świat”. Wraz z tytułowymi śmieciakami dzieci dowiedziały się, że dbanie o środowisko jest bardzo ważne. Dowiedziały się także co robić, by nie szkodzić naszej planecie.

Spektakl odbył się 7 października i miał charakter interaktywny – dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu rozmawiając z aktorami, śpiewając, tańcząc i wykonując zadania na scenie.

Przedstawienie zostało zorganizowane w ramach projektu „Bądź EKO i działaj z biblioteką” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. (P.M.)

Projekt “Bądź EKO i działaj z biblioteką”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego

Grafika przedstawia logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Godło Polski oraz napis Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego