Zdjęcie przedstawia publiczność podczas spotkania w sali biblioteki

Spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi

Pleszewska biblioteka zorganizowała spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi - poecie i prozaikowi, urodzonemu w Białobłotach.

W sobotnie popołudnie, 4 listopada 2021 roku w bibliotece odbyło się spotkanie poświęcone Marianowi Cezaremu Abramowiczowi – poecie i prozaikowi, urodzonemu w Białobłotach w gminie Gizałki. O jego życiu i twórczości, opowiedziała Małgorzata Jańczak: reżyser radiowy, dziennikarka, reportażystka, pisarka, członkini Wielkopolskiego Oddziału Związku Literatów Polskich.

W czasie spotkania publiczność usłyszała fragmenty nowego słuchowiska „Dni Darowane – Mariana Cezarego Abramowicza”. Marian Cezary Abramowicz był bardzo skromnym człowiekiem o wielkiej wrażliwości na otaczającą go przyrodę i piękno świata.

Spotkaniu towarzyszyła wystawa dzieł pisarza i pamiątek po nim.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego