Łukasz Wierzbicki w pleszewskiej bibliotece

XXII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom rozpoczęto od fascynujących opowieści o poznańskich podróżnikach.

Co mają ze sobą wspólnego słoik ogórków i rower? Od spakowanego do plecaka słoika ogórków rozpoczęła się podróż Leona Mroczkiewicza i Tadeusza Perkitnego – bohaterów powieści „Wokół świata na wariata”. A rower był głównym środkiem lokomocji Kazimierza Nowaka – bohatera książki „Afryka Kazika”. O tych (i kilku innych) książkach rozmawiali uczniowie pleszewskich podstawówek z Łukaszem Wierzbickim – pisarzem, podróżnikiem i oswajaczem historii.

,,Kiedy ruszysz przed siebie, na pewno spotka Cię coś ciekawego…’’ – przekonywał Łukasz Wierzbicki prezentując bohaterów swoich książek.  Zachęcał on także dzieci do poszukiwania swoich pasji oraz spełniania marzeń.

Projekt “Stacja Biblioteka – pierwszy kurs do świata książek ”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego