Liryczny Pleszew – wieczór z pleszewskimi poetami

Za nami wyjątkowy wieczór wypełniony poezją autorstwa pleszewian, których – choć dzieli wykonywany zawód, wiek i płeć – łączy wielka pasja, którą postanowili podzielić się z odbiorcami.

Inicjatorką wydarzenia była Aldona Jańczak – doskonale znana w lokalnym środowisku poetka, nauczycielka i liderka amatorskiego teatru. Do wspólnych rozmów i prezentowania swoich wierszy, zachęciła Annę Andersz, Ewę Góralczyk i Daniela Bagrowicza.

Goście – zanim przeczytali swoje utwory, opowiedzieli m.in. o tym, co ich inspiruje, jak zaczęła się ich przygoda z poezją i czy wena potrafi ich zaskoczyć w nieprzewidzianych okolicznościach. Zdradzili również, jak funkcjonują internetowe grupy poetyckie i co z nich wynoszą dla siebie. Odczytano także wiersz Agnieszki Burakowskiej, która, niestety, nie mogła pojawić się na spotkaniu.

Zainspirowane odwagą naszych gości, swoimi tekstami podzieliły się również poetki, które znalazły się wśród publiczności, a naszą największą radością jest to, że wszyscy wspólnie planują regularne spotkania w naszej bibliotece.