Ferie z teatrem i nauką programowania

Ferie w pleszewskiej bibliotece już za nami. W tym roku zdominowały je roboty i teatr kamishibai.

Tematem wtorkowych spotkań podczas zimowych ferii był teatr.  Uczestnicy zapoznali się z  japońskim teatrzykiem kamishibai, który można określić jako kolejną formę książki. Dzieci wysłuchały fragmentu powieści Grzegorza Kasdepke „Kuba i Buba”. Następnie stworzyły swoje ilustracje na papierowych planszach wsuwanych do drewnianego parawanu nazywanego butai.

Na koniec spotkania każdy z uczestników zaprezentował swoją pracę przed pozostałymi uczestnikami- tak, jak w prawdziwym teatrze.

Natomiast 3 i 10 lutego odbyły się zajęcia z programowania robotów edukacyjnych Photon, które pomagają dzieciom rozwijać umiejętność logicznego myślenia, odkrywać nowe technologie i stawiać pierwsze kroki w świecie programowania. Dzieci uczyły się zmieniać kolory, używać dostępnych głosów i pisania coraz dłuższych  i bardziej wymyślonych poleceń.

Wszystkim, którzy wybrali bibliotekę na czas ferii serdecznie dziękujemy za zimowe spotkania i zapraszamy w przyszłym roku.