Mistrzowie Pięknego Czytania powiatu pleszewskiego

Laureaci eliminacji gminnych Konkursu Pięknego Czytania ubiegali się w Bibliotece w Pleszewie o tytuł Mistrza Pięknego Czytania.

W szranki stanęło 26 uczniów ze szkół podstawowych z powiatu pleszewskiego. Uczestnicy mieli tylko 15 minut na zapoznanie się z tekstem, który następnie prezentowali przed komisją konkursową. Poziom wystąpień był bardzo wysoki. Dzieci zaprezentowały ciekawe oraz trafne interpretacje czytanych tekstów.

Uczestników oceniały: Marta Mandziuk – dyrektorka Niepublicznego Liceum Ogólnokształcącego w Pleszewie, Aleksandra Gołąbek – bibliotekarka z pleszewskiej filii Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu oraz Paulina Marciniak – bibliotekarka z Biblioteki w Pleszewie.

Ostatecznie, komisja przyznała ośmiu osobom tytuł Mistrza Pięknego Czytania:

Mikołaj Górczyński – Szkoła Podstawowa w Choczu
Lena Hartwig – Szkoła Podstawowa w Dobrzycy