Marcin Walczak podczas spotkania

Wakacje w Kawiarni Literackiej

W czasie letnich wakacji, pleszewska biblioteka i Pub Piwnica zaprosili pleszewian na kolejne dwie odsłony Kawiarni Literackiej.

Zgodnie z ideą cyklu, odwiedzili ją kolejny twórcy związani z Pleszewem.

21 lipca gościem ogródka na pleszewskim rynku był ks. Marcin Walczak – autor dobrze przyjętej powieści kryminalnej „Degustator”, który w czasie spotkania opowiedział też o pracy nad swoim drugim kryminałem i o tym, jak łączy pisanie książek z pełnieniem posługi kapłańskiej.

17 sierpnia w roli głównej w Kawiarni Literackiej wystąpił natomiast Paweł Sarbinowski – scenarzysta filmowy i telewizyjny, który od lat związany jest z kinem niezależnym. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się, nad jakimi projektami obecnie pracuje i jakie jest jego największe zawodowe marzenie. Paweł Sarbinowski zdradził też kulisy powstawania popularnych seriali telewizyjnych, do których na co dzień pisze scenariusze.

Pierwszy cykl spotkań w Kawiarni Literackiej spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem. Nie możemy się już doczekać przyszłorocznych gości.