Na zdjęciu spotkanie autorskie z Jackiem Hugo-Baderem (publiczność)

Niezwykła rozmowa z Jackiem Hugo-Baderem

Niedzielne spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem było kolejnym w ramach cyklu poświęconego mistrzom reportażu.

O tym, w jak wyjątkowych okolicznościach nierzadko spotykał bohaterów swoich tekstów, ale także o tym, który z jego reportaży nie jest dziś dla niego powodem do dumy, opowiadał w naszej bibliotece Jacek Hugo-Bader. Spotkanie, które odbyło się 3 października,  było częścią cyklu poświęconego mistrzom reportażu.

Nasz niedzielny gość szybko dał się poznać jako osoba bardzo otwarta i inspirująca. Przepytywany przez dziennikarkę i blogerkę Irenę Kuczyńską, snuł opowieści o swojej reporterskiej pracy, wyprawach na Wschód i spotkaniach z szamanami, którym poświęcił swoją ostatnią książkę ,,Szamańska choroba”. Nie brakowało zabawnych anegdot, ale i trudnych, poruszających wątków. Publiczność zainteresowały również prezentowane przez reportażystę zdjęcia z jego zawodowych wyjazdów.

Po spotkaniu Jacek Hugo-Bader chętnie podpisywał swoje książki, pozował do wspólnych zdjęć i rozmawiał z czytelnikami.

Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków  Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat  ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Grafika przedstawia logotyp Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego