4 urodziny Klub „Lokalni Pstrykacze PPL”

Imprezą w stylu lat 20. członkowie Klubu uczcili kolejny rok działalności tej wyjątkowej grupy pasjonatów fotografii.

21 lutego pleszewska biblioteka przeniosła się w lata 20. minionego wieku. Wszystko to za sprawą Klubu Lokalni Pstrykacze PPL, który obchodził 4 urodziny. Zaproszone modelki, goście oraz sami klubowicze wystylizowali się stosownie z modą panującą w tej epoce.

Dlaczego właśnie lata 20.? Ponieważ to czas przełomu w dziedzinie fotografii. Mimo, że aparat fotograficzny miał wtedy już 99 lat, to jego rozkwit nastąpił właśnie w latach 20. Wcześniej fotografią zajmowali się tylko specjaliści i dopiero Oskar Barnack udoskonalił aparat i upowszechnił „pstrykanie”.

Klub Lokalni Pstrykacze PPL to grupa współpracujących z biblioteką fotografów – amatorów, których prace zamieszczane są m.in. na fanpage biblioteki.
Pasjonaci fotografowania spotykają się raz w miesiącu w bibliotece, gdzie wymieniają doświadczenia i planują wspólne projekty. Brali również udział w organizowanych przez pleszewską książnicę szkoleniach i warsztatach z Pawłem Kosickim, Andrzejem Staszokiem czy Łukaszem Skwiotem.