Home wydarzenia Mała książka – wielki człowiek

Mała książka – wielki człowiek

Ponad pół tysiąca dzieci zostało beneficjentami projektu „Mała książka – wielki człowiek” w pleszewskiej bibliotece. A kolejna edycja projektu przed nami!

Tegoroczna edycja kampanii została zainaugurowana podczas Święta Biblioteki 22.10.2023 r. Na dzieci w wieku przedszkolnym oraz ich rodziców czekał znany z poprzedniej edycji Krasnal w Krzywej Czapce. I nadal czeka, ponieważ akcja jest cały czas realizowana do czasu wyczerpania puli Wyprawek dla przedszkolaka.

Zasady udziału w projekcie są bardzo proste. Każde dziecko w wieku przedszkolnym, które odwiedzi Bibliotekę w Pleszewie lub jej filie, otrzyma nieodpłatnie Wyprawkę Czytelniczą oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, przedszkolak otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego
czytelnicze zainteresowania.

Autorem książki wchodzącej w skład Wyprawki jest znakomity twórca literatury
dziecięcej Wojciech Widłak, który specjalnie dla uczestników kampanii „Mała książka – wielki człowiek” napisał Krasnala w Krzywej Czapce. To mądra i wzruszająca opowieść o bohaterach takich jak nasi Mali Czytelnicy – ciekawi świata, z mnóstwem pytań o sprawy najważniejsze – którzy zyskują niezwykłego towarzysza w swojej czytelniczej podróży. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Dlaczego warto odwiedzać z dzieckiem bibliotekę?
. Dziecko może poznać ważne miejsce na mapie dzieciństwa – bibliotekę – i dzięki temu w pełni stać się uczestnikiem życia kulturalnego.
. Biblioteka w Pleszewie oferuje nie tylko bezpłatny dostęp do książek, ale też szeroką ofertę kulturalną, dzięki czemu zarówno dzieci, jak i rodzice mogą brać udział w rozmaitych zajęciach, warsztatach i wydarzeniach przygotowanych przez bibliotekarzy.
. Wizyty w bibliotece uczą dziecko samodzielności, dokonywania własnych
wyborów i odpowiedzialności za wypożyczoną książkę.

Pamiętajcie, że miłość do czytania jest prezentem na całe życie!

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” to projekt realizowany przez Instytut Książki ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Data

22 paź 2023 - 31 gru 2023
W trakcie

Początek

08:00 - 18:00