Narodowe Czytanie z Dariuszem Kordkiem

W tym roku akcja Narodowe Czytanie miała w pleszewskiej bibliotece poetycko-muzyczny charakter. Gościem wydarzenia był aktor teatralny, musicalowy, telewizyjny i filmowy Dariusz Kordek.

W pierwszej części spotkania nasz gość zaprezentował interpretację utworów z tomu ,,Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, który był lekturą tegorocznego Narodowego Czytania w nawiązaniu do obchodów Roku Romantyzmu Polskiego i dwusetnej rocznicy wydania tego dzieła, która jest symbolicznym początkiem epoki romantyzmu w Polsce. Zabrzmiały m.in. ballada ,,Romantyczność” czy szczególnie bliski aktorowi ,,Powrót taty”.

W drugiej części występu Dariusz Kordek zaprezentował publiczności cały wachlarz swoich umiejętności wokalnych. Zabrał słuchaczy w podróż przez musicale, w których miał okazję wystąpić, a także wykonał doskonale znane polskie i zagraniczne przeboje oraz swoje autorskie piosenki.

Na zakończenie chętnie pozował z publicznością do pamiątkowych zdjęć.