„Wszystkie twarze wsi” to tytuł wystawy autorstwa Magdaleny Sobczak, otwartej w pleszewskiej bibliotece 2 października 2021 r.
Autorka przez pryzmat obiektywu postanowiła przyjrzeć się czego uczy wieś, co przeplata w swojej nazwie, charakterze, małej społeczności, jakie nosi brzemię i czego jej zazdroszczą. Założeniem projektu fotograficznego „Wszystkie twarze wsi”, który Magdalena Sobczak realizuje od 2015 r. jest nieoceniająca forma wypowiedzi na temat ludzkich działań, potrzeb i życia według pór roku.
Podczas wykładu autorka podzieliła się z uczestnikami swoimi refleksjami nad tematem reportażu w fotografii, a także tym jak to się zaczęło w jej przypadku. Mówiła m.in. o tym, jak ważne jest miejsce, w którym się rodzimy, ponieważ to kształtuje w człowieku pewne predyspozycje, o tym, że ważna też jest nauka w danym kierunku, która pozwala czerpać przykład od najlepszych.
Magdalena Sobczak – z wykształcenia architekt krajobrazu, z zamiłowania fotograf i filmowiec. Absolwentka Wielkopolskiej Szkoły Fotografii w Poznaniu. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Zdobywczyni pierwszego miejsca w kategorii Polska na 8. Festiwalu Podróżniczym „Śladami Marzeń”. Autorka projektów fotograficznych i podróżniczych, m.in. „Polska moje podwórko”. Prowadzi Społeczne Archiwum wsi Grodzisko – miejsca, z którego pochodzi. Realizuje cykl fotograficzny „Made in Polska” ukazujący Polskę jako kraj kontrastów, niedopowiedzeń i kuriozalnych połączeń. (A.C.)
Projekt “Biblioteczna Akademia Rozmaitości”, dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.